Darmowe psychotesty i testy psychologiczne?

Rozwiązywanie psychotestów to dobra zabawa i ciekawe doświadczenia. Warto jednak wiedzieć, które testy  psychologiczne wybierać i czym się kierować. Źle dokonany wybór może się okazać niemiłym doświadczeniem, które na stałe zrazi nas do czegoś, co okazać się może bardziej interesujące niż się tego spodziewaliśmy. Mała analiza, czym się kierować przy wyborze testów psychologicznych.

Testy psychologiczne i psychotesty to bardzo popularna w dzisiejszych czasach forma rozrywki. Jest to także źródło wielu ciekawych informacji o sobie. Dostęp do takich testów ma praktycznie każda osoba, wystarczy Internet i minimalna znajomość obsługi komputera. Psychotestów w sieci jest mnóstwo, co wcale nie oznacza, że wszystkie są pełnowartościowe i warto je rozwiązywać.

Testy, za które nie musimy płacić, czyli te darmowe to nic innego jak spisane na szybko kilka pytań, które nie posiadają w sobie żadnej wartości merytorycznej, a już na pewno nie były weryfikowane w profesjonalny sposób. Jednym słowem „są wyssane z palca”. Podobnie jak w innych dziedzinach, jeśli coś jest za darmo to nie warto na to tracić czasu. Nierozsądnie jest jednak przepłacać. Testy kosztujące 20 zł i więcej to już ostra przesada. Nie różnią się one niczym od tych o wiele tańszych, a skoro nie widać różnicy to po co przepłacać. Najczęściej płacimy za markę a nie za produkt. Najrozsądniejszym i najpewniejszym wyborem są testy mieszczące się przedziale cenowym od 1 do 3 złotych. Mamy wtedy pełną gwarancję, że test jest bogaty w treść, ponieważ specjalista tworzący taki test otrzymuje niskie ale systematyczne wynagrodzenie za swą pracę. Takie właśnie (prawie) darmowe testy psychologiczne oferuje serwis www.testyopinie.pl. gdzie wszystkie psychotesty są wycenione na 2zł płatne sms. Nie jest to duża suma, więc spokojnie można ją wydać i nie mieć później wyrzutów sumienia z powodu zmarnowanych pieniędzy. Tak jak, na co dzień tak i w takich sytuacjach racjonalne myślenie jak najbardziej wskazane.